PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613918}

d:3

Dhoom 3
7,3 644
oceny
7,3 10 1 644
Dhoom 3
powrót do forum filmu Dhoom 3

Wg tego samego wzoru: "genialny" Bachchan i "debilny wesołek" - U. Chopra (Uday Chopra ma wpływową rodzinę w kinematografii indyjskiej, więc męczył widzów swoim dowcipem (?) przez wszystkie 3 części - ponoć Yash Chopra gdy się dowiedział, że wciąż chce być aktorem - zmarł). W D2 Hrithik Roshan bardzo wysoko "podniósł poprzeczkę" dla przyszłych przestępców w serii Dhoom. Kolejny to chyba musiałby być kosmitą. Aamir Khan wywiązał się z zadania kapitalnie - ale seria jest już po prostu męcząca. Mimo muzyki, gwiazd (Katrina Katrina Kaif, Jackie Schroff) z trudem D3 obejrzałem do końca. Oby ostatnie "D".

ocenił(a) film na 8
kkutz

Ja osobiście lubię wszyskie 3 części i by się cieszyła jak powstaną nowe.
Wzór ten sam ale inny od reszty filmów. (D2 Roshan zginał po czym pojawia się nowy schemat i jednak żyje i jest szczęśliwie zakochany). Bachchan jest genialny jak jego ojciec a Uday (lubię go, bo nie pasuje to tego w filmy i dlatego jego postać mnie ciekawi).

ocenił(a) film na 7
gunia193

Widzę, ze oboje lubimy kino z Indii. ("Aśoka" to film. który lubię szczególnie) . Oglądałaś serię "Dhoom" jeden po drugim - ja w pewnych odstępach czasowych. Denerwuje powtarzalność: już na początku wiadomo, że genialny policjant Abishek i tak złapie przestępców. D2 udało się inteligentnie z tego wybrnąć. W D3 znowu. Osiąga to metodami dwuznacznie moralnymi: szantaż, zdrada, prowokacje, grożenie bliskim czy krewnym itp.
Z kolei ten pajac U.Chopra - brrrr. Grał też w innych filmach i (serio) wydaje mi się, ze gdzieś czytałem, że zadeklarował koniec aktorstwa.
Nie są te filmy (D1-D3) najgorsze ale..... Nawet w "Om Shanti Om" jest scena rozdawania nagród, na której jest Abishek Bachchan i czeka na nagrodę za swój film "Dhoom 5" - chyba "5" a było to zdaje się przed nakręceniem D3. Pozdrawiam - jest to (Indie) świetna kinematografia!

ocenił(a) film na 8
kkutz

Tak, moja przygoda zaczęła się od Czasem słońce czasem deszcz gdy leciał na święta kiedyś w telewizji. Bardzo mi się spodobał i tak po kolei a Aśoka ma fajna fabułę co podnosi jego ocenę. Szkoda tylko że w Polsce jest taka nie wiedza i trudno znaleźć nowe produkcje z napisami.
Bollywood ma wiele filmów nie tylko romanse czy dramaty ale też lekki horror dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

ocenił(a) film na 7
gunia193

Mnóstwo tych filmów było w Polsce wydawanych z bardzo dobrym tłumaczeniem, uwzględniającym naszą nieznajomość tamtejszych realiów i różne odcienie znaczeń. Tak był mniej więcej od 2006 do 2010 (11). I się skończyło. Filmów było mnóstwo: w księgarniach internetowych, kioskach jako dodatki do gazet - nowy co najmniej 1X w tygodniu. Nagle się urwało i nikt nie wie dlaczego. Pojedyncze tłumaczone na polski w internecie no i w wersji anglojęzycznej prawie wszystkie tez w internecie. D1 i D2 wyszły jeszcze jako "normalne" płyty DVD, podobnie "Aśoka" czy "Czasem słońce, czasem deszcz". "D3" już się nie zmieścił... Najmocniejszą stroną tych filmów nie były pojedyncze horrory, czy filmy sensacyjne, ale specyficzne "dramaty", które łączyły w sobie różne gatunki (Masala Movie = wymieszany film) : komedia, komedia romantyczna, dramat psychologiczny, film przygodowy i inne gatunki + obowiązkowe piosenki z tańcem, które często miały związek z treścią filmu. Takich filmów inne kinematografie nie miały lub prawie nie miały. W Polsce wydano także na CD soundtracki z wielu filmów i składanki z piosenkami z filmów w Polsce nie wydanych. Czasem w wydaniach "ekskluzywnych" płyta z muzyką była dodatkiem do DVD. Szkoda, że stały się w Polsce trudno dostępne i nieliczne i "przypadkowe".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
kkutz

A jaki wieczór polecasz na późny wieczór?

ocenił(a) film na 7
gunia193

to co lubię najbardziej choć na późny wieczór już chyba za późno)): "Dil To Pagal Hai" ("Serce jest szalone"), "Chak De India" ("Naprzód Indie"), "Swades" ("Mój kraj"), "3 idiots" i mnóstwo innych - przecież jest tego tysiące a w j. polskim setki. Hej!!

ocenił(a) film na 7
gunia193

Szukaj też wg. aktorów: prawie wszystkie z Shah Rukh Khanem, Aamirem Khanem, Rani Mukherji, i można by tak wymieniać. Szukaj też wg: Bollywood, Tollywood,. Hej!!

ocenił(a) film na 8
kkutz

Swades ma piękne piosenki i zmienia spojrzenie na świat nie tylko Indii. SRK to legenda ale reszta też a czy widziałeś może film Yuva, gwiazdy na ziemi, ty i ja, YEH JAWAANI HAI DEEWANI, laagan nie mogę ich znaleźć może tobie się to udało?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones