PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34483}
7,5 5 556
ocen
7,5 10 1 5556
Devdas
powrót do forum filmu Devdas

Jeden z nielicznych filmów w dorobku ludzkości, który zasługuje na miano "Obrazu Wszech Czasów". A to dzięki genialnej kreacji Shah Rukh Khana który wykonał tu naprawdę rzeczy prawie nie możliwej. Stworzył postać która naprawdę wyciska łzy u widza. Ogólnie obraz prezentuje wysoki poziom jeśli chodzi o zdjęcia, muzykę. Po prostu ARCYDZIEŁO;-)

ocenił(a) film na 7
Siarsyn

co do muzyki to sie zgadzam. wspaniala! zdjecia? trudno cos o nich powiedziec, zwazywszy na to ze wiekszosc filmu dzieje sie w zamknietych pomieszczeniach... co innego scenografia i kostiumy, te byly boskie! choreografia tez super. bardzo podobala mi sie scena, w ktorej khan i rai wcielili sie w role krishny i radhy.

co zas tyczy sie shahrukh khana... coz... jesli ktos lubi bollywoodzki przerysowany i naladowany patosem styl grania to moze uznac go za dobrego w swym fachu. dla mnie jednak wzorem do nasladowania wciaz pozostaja brytyjczycy.

jedyne zas co nazwalabym arcydzielem w tym filmie to... aishwariya rai. jaka ona sliczna, ile ma w sobie wdzieku i gracji, jak cudownie sie porusza, jak pieknym glosem przemawia... ile bym dala zeby tanczyc jak ona!

ocenił(a) film na 10
adarutoshoppu

Jak dla mnie to z paro zrobiono taką jakby kokietkę. Jakby zdjęta z
plakatu.
A tak naprawdę ona była biedna lekko nie zadbana. Tak przynajmniej
wynikało z wersji książkowej którą czytałem we fragmentach;-)

użytkownik usunięty
Siarsyn

ja właśnie próbuje zdobyć ksiażkę, ale nie mam skąd:/ U nas w Bibliotece nie ma raczej...:/

ocenił(a) film na 10

można ją chyba jakoś ściągnąć ale nie wiem. sam spróbuje i jak coś mi
się uda to dam zanć

użytkownik usunięty
Siarsyn

A znasz autora i tytuł:) Bo "Devdas" to ta książka chyba się nie nazywa;)

ocenił(a) film na 10

Powieść z 1917 roku, której autorem jest Sarat Chandra Chattopadhyay ale
tytułu nie znam ale najprawdopodobniej Devdas

ocenił(a) film na 8
Siarsyn

A gdzie można znaleźć choćby fragmenty?

adarutoshoppu

Ty też byłabyś taka śliczna, gdyby przygotowywali cię do wejścia na plan siedem godzin (!!!) tak jak ją :)

użytkownik usunięty
kardemine

Też fakt:) Aktorki nie są najpiękniejszymi kobietami, a my nie mamy im czego zazdrościć... dlatego, że niejedna kobieta, która nigdy nie nałożyła na siebie makijażu jest ładniejsza, niż Angelina Jolie, Aishwariya Rai razem wzięte bez podkładu...

ocenił(a) film na 8

Nie jestem pewna, Aishwarya otrzymała tytuł Wszechmiss Świata ;)

ocenił(a) film na 10
harajuku_girl

dla mnie lepsza w tym filmie byla Madhuri!!!

harajuku_girl

ale nIe startowały wszystkie kobiety śwIata :P została miss tylko sposród iluś tam startujących, a mi prawdę mówiąc ona sie wogóle nie podoba

ocenił(a) film na 8
Siarsyn

Bez przesady ;) Bardzo lubię Bollywood, ten film jest niezły, ale mnie nie zachwycił. Ani bardzo nie wzruszył, jeśli już mam być szczera. Dziwny, dobre kreacje aktorów, ale czegoś zabrakło

ocenił(a) film na 6
Sol89

Właśnie mam podobne odczucia. Nie zasmucił mnie nawet, nie wzbudził większych emocji. Momentami mnie wręcz przynudzał, ale jakoś dotrwałem do końca. Niezły jest i nic ponadto.

ocenił(a) film na 9
underground73

Historia tej tragicznej miłości mogła nie zasmucić , jest tak wyidealizowana, że trudno wyobrazić sobie, że taka może istnieć, ale wątek Devdasa i jego rodziców chwyta za serce, zwłaszcza ten tyran ojciec, który nie okazał synowi ani odrobiny miłości, za drobne przewinienia i przeżywanie swojego dzieciństwa, na 10 lat wysłał go za granicę, jak było wspomniane w filmie,nie było go gdy wyjeżdżał i nie ma go gdy wrócił,z łatwością przychodziło mu policzkowanie syna traktował go gorzej niż psa,sam doprowadził do jego upadku, ciągle zajęty swoimi sprawami, pracą i zdobywaniem tytułów, po śmierci dostał to na co zasłużył - kolejny tytuł : świętej pamięci. Matka okazała się nie lepsza ( pomijając już fakt, że nie próbowała bronić syna ) całkowicie wierzyła obłudnej synowej, ani razu nie stanęła po stronie syna, a na koniec wyrzuciła go z domu. Jedynie babcia była taka jaka powinna być. I to mnie najbardziej w tym filmie poruszyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones